ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14739331
*
nr 1473 9331
Spegel
3-delad, björk, 45x45 + 2x45x22 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2022
kl 20:50:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 15:56:44
1
100 kr
6/6 06:39:51
2
150 kr
6/6 11:19:21
3
300 kr
6/6 17:41:55
4
Vinnande bud
6/6 18:06:57
3
400 kr
6/6 18:06:57
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1473 9331
Spegel
3-delad, björk, 45x45 + 2x45x22 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 15:56:44 | 1 | 100 kr |
6/6 06:39:51 | 2 | 150 kr |
6/6 11:19:21 | 3 | 300 kr |
6/6 17:41:55 | 4 | Vinnande bud |
6/6 18:06:57 | 3 | 400 kr |
6/6 18:06:57 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45